Ultimate magazine theme for WordPress.

گرمایش جهانی رکورد زد

گرمایش جهانی رکورد زد

گرمایش جهانی : سال 2018 به عنوان چهارمین سال گرم توسط کارشناسان جهانی آب هوا اعلام شد
درست پس از سال های 2015، 2016 و 2017. این سال نیز همچنان با به وجود آوردن 91 میلیارد دلار خسارات ناشی از بلایای آب و هوایی که 14 میلیارد دلار آن فقط مختص امریکا بود ، به عنوان چهارمین سال گرم رکورد زد.
همچنین در مطلبی دیگر که توسط ناسا منتشر گردیده به این موضوع اشاره شده که این روند هشدار با توجه به بالا رفتن دمای زمین ادامه خواهد داشت.
گرمایش جهانی از سال 1880 به مقدار 2 درجه فارنهایت افزایش یافته که این گرمایش ناشی از ازدیاد انتشار گازهای گلخانه ای
و فعالیت ها انسان است.
به گفته ناسا ، نتایج بدست آمده حاکی از آن است که پنج سال گذشته به عنوان گرمترین سال های زمین تاکنون ثبت گردیده..
البته این میزان دما فقط به طور میانگین محاسبه شده و اوضاع در برخی از کشور ها بسیار خطرناک و درجه حرارت بسیار بالا رفته ؛ به طوری که در بخشی از مناطق اروپا، خاورمیانه، نیوزیلند و روسیه شرایط وخیم تر است و درجه حرارت در برخی از قسمت های اقیانوس اطلس ، جنوب و شمال غربی اقیانوس آرام نیز به همین صورت است. یخچال های قطب شمال و قطب جنوب هر دو به پایین ترین میزان متوسط سالانه خود رسیده است.
پیرو همین گزارشات ، نیویورک تایمز در مطلبی نوشته ، کاخ سفید در ماه نوامبر تمام تلاش خود را به کار گرفت تا تغییرات آب و هوایی را نادیده بگیرد و اما اکنون نمی تواند بر روی خسارت های میلیارد دلاری اخیر که ناشی از طوفان ها و آتش سوزی های پی در پی در آمریکا بوده اند ، سرپوش بگذارد و اگر جهان به این مساله بی توجه باشد روز به روز تلفات مالی و جانی بیشتری در پی خواهد داشت..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.