گرم ترین نقطه جهان کجاست ؟ 5 نقطه از گرم ترین نقاط دنیا | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

گرم ترین نقطه جهان کجاست ؟ 5 نقطه از گرم ترین نقاط دنیا

گرم ترین نقطه جهان کجاست ؟

پس از آن که ایالات متحده ی آمریکا از شرایط جوی قطبی خارج شد، دمای هوا به بالای 45 درجه ی سانتی گراد رسید و برف ها شروع به آب شدن کردند. در این مطلب گرم ترین نقطه جهان و 5 نقطه از گرم ترین نقاط دنیا را به شما معرفی می کنیم.

شماره ی 5: دشت لوت، ایران

فلات کویری لوت بالاترین درجه ی حرارت در تمام دنیا را دارد. ماهواره هایی از سال 2003 تا 2009 دمای این منطقه را بررسی کردند و در نهایت مشخص شد این نقطه از زمین با داشتن دمای متوسط 70.7 درجه گرم ترین نقطه ی جهان است. نیازی به گفتن نیست که این منطقه غیرقابل زندگی است و خالی از سکنه است.

گرم ترین نقطه جهان

بهترین شهر دنیا و بدترین شهر های دنیا برای زندگی در سال 2019

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

گرم ترین نقطه جهان : شماره ی 4: وادی حلفا، سودان

در یک سال گذشته در این منطقه حتی یک قطره هم باران نباریده است. این شهر سوزان و داغ در ساحل دریاچه ی نوبیا در سودان واقع شده است. ماه ژوئن گرمترین ماه سال در این منطقه است که به طور متوسط دمای آن 41 درجه است. گرم ترین دمای ثبت شده از منطقه 53 درجه است که به آوریل 1967 مربوط می شود.

گرم ترین نقطه جهان

شماره ی 3: صحرای دالول، اتیوپی

منطقه ی دالول دارای چشمه های آب گرم و آب های زیرزمینی داغ، چشمه های داغ اسیدی، چشمه های آب شور و چشمه های آب گرم گازدار و فوران کننده است. با توجه به داده های ثبت شده از سال 1960 تا 1966، درجه حرارت در این منطقه به صورت متوسط 41 درجه ی سانتیگراد می باشد. این منطقه گرم ترین نقطه ی دنیاست که مسکونی است.

گرم ترین نقطه جهان

شماره ی 2: عزیزیه، لیبی

مرکز منطقه ی جافارا در 25 مایلی جنوب تریپولی تا چندی پیش گرم ترین نقطه ی جهان محسوب می شد. در سال 1922 درجه حرارت 58 درجه برای این منطقه ثبت شده بود. در سال 2012 ، متخصصین امر این ادعا را نادرست تشخیص دادند و اظهار کردند در نظر نگرفتن فاکتورهای دیگر و بی تجربه بودن کسی که دما را ثبت می کرده موجب شده تا به غلط این منطقه گرم ترین نقطه ی جهان خوانده شود. به هر حال در حالت عادی در اواسط تابستان دمای این منطقه به 48 درجه ی سانتی گراد می رسد.

گرم ترین نقطه جهان

شماره ی 1: دره ی مرگ، کالیفرنیا

Death Valley یا همان دره ی مرگ، در حال حاضر داغ ترین نقطه ی جهان محسوب می شود. این دره ی کویری در تابستان 1913 به دمای 56.7 درجه رسیده بود؛ در آن دما انسان نمی تواند جان سالم به در ببرد. دمای متوسط این منطقه هم اکنون در حدود 47 درجه است و این منطقه خشک ترین منطقه ی ایالت محسوب می شود.

گرم ترین نقطه جهان
گرم ترین نقطه جهان

نظرات بسته شده است.