Ultimate magazine theme for WordPress.

گوشی سامسونگ Galaxy S12 با باتری های گرافن

گوشی سامسونگ Galaxy S12 با باتری های گرافن

سامسونگ قصد دارد در سال آینده و یا در سال 2021، گوشی سامسونگ Galaxy S12 را به جای باتری لیتیومی با باتری گرافن عرضه کند. سال هاست که خبرهایی از سودمند بودن باتری های گرافن برای تلفن همراه منتشر می شود، اما هنوز به واقعیت تبدیل نشده است. اخیراً یکی از خبرچین های تکنولوژی به نام Evan Blass ادعا کرد هنوز چند سال مانده تا به تلفن هایی با باتری گرافن دست پیدا کنیم.


سال گذشته، شایعاتی مبنی بر استفاده ی سامسونگ از باتری گرافن در تلفن های همراهش به گوش رسید اما تاکنون هیچ تلفنی با باتری گرافن وارد بازار نشده است. چرا باتری های گرافن اهمیت دارند؟ به خاطر ماده ای که سامسونگ آن را توپ گرافن می خواند، باتری های گرافن می توانند 5 برابر سریع تر از باتری های لیتیومی شارژ شوند. همچنین این ماده می تواند گنجایش باتری ها را 45 درصد افزایش داده و از داغ شدن آن ها نیز جلوگیری کند.

گوشی سامسونگ S11

سامسونگ Galaxy S11

گوشی سامسونگ S11 Plus تفاوت چندانی با نوت 10 ندارد

همه ی این مزایا می توانند در تلفن های همراه جای بگیرند، مخصوصاً اگر تولیدکنندگان به تولید تلفن های باریک و ظریف اصرار داشته باشند. برای مثال Note 10+تنها 7.9 میلی متر ضخامت دارد و 1 میلی متر از نوت 9 باریک تر است. سامسونگ در بهترین حالت، توانست باطری 4300mAh در این گوشی کار بگذارد، در صورتی که باتری 5000mAh هم می توانست در چنین گوشی کم حجم و ظریفی خوشایند باشد.
هنوز مشخص نیست که مصرف کنندگان چقدر باید منتظر بمانند تا بالاخره بتوانند صاحب یک گوشی با باتری گرافن شوند. احتمالاً سامسونگ اولین کمپانی است که چنین تلفنی را به بازار عرضه می کند. گمان می رود تلفن همراه با باتری گرافن در سال 2020 عرضه شود.

منبع samsungia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.