10 تا از بهترین فیلم های معروف دنیا | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

10 تا از بهترین فیلم های معروف دنیا

10 تا از بهترین فیلم های معروف دنیا

فیلم های معروف دنیا : بهترین فیلم ها، آنهایی هستند که برای همیشه در ذهنتان ماندگار می شوند ،هرگز آن ها را از یاد نمی برید ، حنی دیالوگ های آن ها را گاهی تکرار میکند. فیلم ها ما را به جهانیان نزدیک تر ، یا ما را به موارد خارق العاده ای منتقل می کنند که حتی تصورش هم نمی کنیم. آنها ما را تغییر می دهند ، به آرامش می دهند ، ما را به چالش می کشند .

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

هنر فیلمسازی همچنان رو به جلو پیش می رود و ببینندگان را حیرت زده می کند و همچنان پیچ تاب می خورد و نقشه های جدیدی در سر دارد که ما از آن بی خبریم.

وب سایت empireonline از خوانندگان خواسته که بهترین فیلمهایی را که تاکنون ساخته شده اند را انتخاب نمایند و در نهایت آراء خود را برای 100 فیلم بزرگ – از جدیدترین ها گرفته تا کلاسیک های به یادماندنی و با هر ژانری ، کامل کردند .

لیست زیر ، فیلم های معروف دنیا در تاریخ سینما است:

 

۱۰.ارباب حلقه‌ها ( به دنباله ارباب حلقه‌ها ساخته شده در سال ۲۰۰۱)

فیلم های معروف دنیا
فیلم های معروف دنیا

این فیلم ممکن است دارای ویژگی‌های هیجان‌انگیزی مانند هیولاها، جادوگران و یا جانورهای کوچک با پاهای پشمی باشد، اما ارباب حلقه‌ها یک افسانه نیست. به همین دلیل هم بود که پیتر جکسون به طرز فوق العاده ای  روی این موضوع کار کرد..

۹. جنگ ستارگان: قسمت چهارم – یک امید نو(۱۹۷۷)

فیلم های معروف دنیا
فیلم های معروف دنیا

از انتشار جنگ ستارگان خیلی فاصله داریم زیرا تماشاگران سال ۱۹۷۷که تماشاگر سفید برفی و هفت کوتوله بودند با تماشاگران امروز متفاوت هستند. و با این حال ، فیلم  فانتزی ، علمی تخیلی ، وسترن و جنگ جهانی دوم جورج لوکاس به همان اندازه همیشگی رواج فرهنگی داشت. این فیلم از نظر اسطوره سازی بسیار قدرتمند عمل کرد و موفق هم بود.

۸. Jaws ۱۹۷۵

فیلم های معروف دنیا
فیلم های معروف دنیا

چهل و دو سال  موفقیت اسپیلبرگ  که همچنان سنگفرش رویدادهای سینمایی است. هر استودیویی این روزها جرأت  نمی‌کند یک گروه تابستانی را به نمایش بگذارد. شاید به همین دلیل است که هرگز دوباره روی این موضوع کار نشده است.

۷. Raiders of The Lost Ark ۱۹۸۱

فیلم های معروف دنیا
فیلم های معروف دنیا

در سال ۱۹۸۱،  به نظر می رسید که به  سطح نهایی خود رسیده است: سازنده جنگ ستارگان با مدیر فیلم Jaws همراه شد تا ماجراجویی به سبک باند را با بازی  هان سولو به نمایش بگذارد. شرارت همیشگی (نازی ها) و مک گافین یک جعبه بزرگ و طلایی است که می‌تواند عملکرد فوق‌العاده ای داشته باشد.

۶. GoodFellas‌ (۱۹۹۰)

فیلم های معروف دنیا
فیلم های معروف دنیا

آنجا که کوپولا ما را درگیر سیاست نخبگان مافیایی کرد، مارتین اسکورسیزی ما را به دنیای خیانتکار اما هیجان‌انگیز سربازان  سوق داد. و صداقت آن به اندازه انفجارهای ناگهانی خشونت‌گونه تأثیر داشت. نه فقط از طریق روایت هنری هیل (ری لیوتا)، بلکه دیدگاه کارن (لورن براک) را نیز شامل می‌شد: وقتی هنری اسلحه ای را برای مخفی کردن به او می دهد، اعتراف می کند، “این قضیه من را روشن کرد.”

۵. داستان عامه پسند – Pulp Fiction (۱۹۹۴)

فیلم های معروف دنیا
فیلم های معروف دنیا

فیلمی آمریکایی به کارگردانی  کوئنتین تارانتینو و در گونه سینمایی جنایی هیجان انگیز است. دلیل عمده شهرت این فیلم  ترکیبی از خشونت و شوخ طبعی بوده است. این فیلم بسیار پرطرف‌دار بوده است.

۴. The Shawshank Redemption (۱۹۹۴)

داستانی فوق‌العاده  روایتی از مورگان فریمن … عجیب است که فیلمی که چنین سخت گیری ها و مصیبت‌هایی را در خود جای داده است ،  چطور می‌تواند چنین احساس خوبی را ببخشد- حتی وقتی که به آن فکر می‌کنید نیز عجیب به نظر می‌رسد. کارگردانی آن ،فوق‌العاده بود.  پس جای تعجبی نیست که فرانک دارابونت هنوز صدرنشین جدول است.

۳. شوالیه تاریکی(۲۰۰۸)

همان ژانر تاثیرگذار ،که به خوبی فیلم‌های مرد آهنی،  کریستوفر نولان بتمن است. این فیلم به حماسه جنایات مایکل مان نزدیک تر است – به جای اینکه به جای پاچینو و دنیرو در یک سالن ناهارخوری باشید ، در یک اتاق بازجویی پلیس به عنوان خفاش لباس سیاه می‌پوشد و یا در نقش یک  دلقک روانی دیده می شود.

۲. جنگ ستارگان. بخش پنجم(قدرت امپراطوری برخواهد گشت) (۱۹۸۰)

دنباله اصلی “این تاریک تر است” و حتی قوی ترین حماسه نیزمی‌تواند به شمار آید. نه فقط به این دلیل که بدی ها پیروز می شوند (موقتاً)، یا بدین خاطرکه نیرو با آن پیچ و تاب ما را متعجب می‌کند (“نه ، من پدر شما هستم”). امپراتوری فوق العاده به  شیوه ای که روابط اصلی را عمیق تر نشان می‌دهد- هیچکدام موثرتر از هان و لایا نیست. او عاشقش است. او میداند. و هنوز هم دلش شکسته است.

۱.پدرخوانده (۱۹۷۲)

فیلم های معروف دنیا
فیلم های معروف دنیا

خوب، اگر استنلی کوبریک آن را “احتمالاً بزرگترین فیلمی که تاکنون ساخته شده” توصیف کرده ، چه کسی دیگری می‌تواند آن را استدلال می کند؟ این فیلم بازتعریف شده توسط رمان مافیای ماریو پوزو ، فرانسیس فورد کاپولا است. می‌توان گفت که این فیلم درست در محل اتصال بین سینمای “کلاسیک” و “مدرن” قرار دارد. احساسی سرشار از  احترام متقابل و در عین حال پر جنب و جوش و حیاتی منتقل می‌کند – نه یک یادگاری از سینمایی خشک که احساس کنید هیچ حس خاصی را به شما منتقل نمی‌کند.

منبع empireonline

نظرات بسته شده است.