10 کابوس رایج که همه ما می بینیم | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

10 کابوس رایج که همه ما می بینیم

10 کابوس رایج که همه ما می بینیم ؟ 10 کابوس رایج که همه ما می بینیم :کابوس، علیرغم ناخوشایند بودنش جزیی از فرآیند خواب دیدن است. با آن که رویاهای ما مملو از آرزوها و خواسته های خوب هستند، کابوس نمودی از احساساتی مثل استرس و اضطراب می باشد. اما مثل خواب های معمولی، کابوس ها زیاد شسته رفته نیستند.
نامشخص بودن قلمروی کابوس ها، یک سیگار، یک سیگار نیست ! رویاها سمبلیک هستند و تصاویر تنها ارزش ظاهری ندارند. اگر آن ها را همان طور که هستند تفسیر کنید، مسائل مهمی که ناخودآگاه شما تلاش می کند به شما بفهماند را از دست می دهید.
خواب دیدن در مورد بلایای طبیعی و ماشینی که آزارمان می دهد، لزوماً به معنی ترس از این مسائل نیست. در اغلب موارد، کابوس ها احساس درونی شما را در مورد زندگی واقعی نشان می دهند. ادامه ی مطلب را بخوانید تا 10 کابوس رایج را بشناسید و بدانید احساس ترس شما در خواب به چه چیزی بر می گردد.

10 کابوس رایج شماره 10: گم شدن یا اسیر شدن

برخلاف سایر موارد ذکر شده در فهرست، این خواب خیلی صریح و قابل تحلیل است. احساس اسارت یا گم شدن دقیقاً به ترس از اسارت و گم شدن در شرایط خاص در زندگی واقعی برمی گردد. آیا دیگران شما را مجبور به انجام کاری می کنند؟ آیا احساس سردرگمی می کنید؟ آیا فکر می کنید راهی جلوی پا شما نیست؟
این کابوس هشدار صریحی در مورد نگرانی های درونی شماست. باید قبل از آن که دیر شود به این سرنخ توجه کنید؛ در غیر این صورت کابوس های شما بیشتر و شدیدتر می شوند.

10 کابوس رایج شماره 9: سقوط یا غرق شدن

آیا احساس می کنید طاقتتان تمام شده؟ شاید برای انجام یک کار تحت فشار هستید. احساس اضطراب معمولاً به کابوس غرق شدن یا سقوط منتهی می شود. خواب های مربوط به غرق شدن و سقوط نشان می دهد در مورد کاری که در دست انجام دارید، به شدت احساس اضطراب می کنید. ممکن است حس اضطراب از کم شدن شادی در زندگی ناشی شده باشد. واکنش شما در کابوس، منعکس کننده ی واکنش شما در واقعیت است.
گاهی خواب ها بسیار واضح و واقعی هستند. اگر اغلب این نوع کابوس را می بینید، با دانستن علت می توانید کابوس های سقوط و غرق شدن را حذف کنید و کنترل را در دست بگیرید. به جای غرق شدن و سقوط به خودتان تلقین کنید که شنا و پرواز می کنید. بالاخره خواب مال شماست و شما آن را کارگردانی می کنید.

10 کابوس رایج شماره 8: خراب شدن ماشین و تلفن

آیا تا به حال در خواب با کسی تماس گرفته اید که صدای بوق آزاد هرگز تمام نشده باشد؟ آیا خواب دیده اید که در حین نوشتن مقاله، کامپیوتر شما از کار بیفتد؟ با آن که این نوع کابوس زیاد ترسناک نیست اما کامپیوتر از کار افتاده می تواند برای بعضی ها خیلی وحشتناک باشد.
از کار افتادن ابزار مربوط به تکنولوژی، مخصوصاً ارتباطات به معنی عدم توانایی در برقراری ارتباط با شخصی است که به او احساس خاصی دارید. آیا ارتباطتان با یک دوست خوب قطع شده؟ آیا میان شما و محبوبتان فاصله ایجاد شده؟اگر این کابوس را گاه و بی گاه می بینید، برای روابط خود وقت بگذارید و مسائل مهم و کلیدی را در نظر بگیرید و مشکلاتتان را حل کنید.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

شماره 7: برهنگی یا بد لباس بودن در انظار عمومی

یکی از رایج ترین کابوس ها، برهنه بودن در انظار دیگران است. این کابوس به اعتماد به نفس شما مربوط می شود. در این کابوس ، لباس نقش پوششی را بازی می کند که شما بر روی چیزهایی که می خواهید پنهان کنید، قرار می دهید.
اگر در خواب با برهنگی مشکلی ندارید، شما با بروز احساسات خود مشکلی ندارید و چیزی برای پنهان کردن از چشم دیگران ندارید. خجالت کشیدن از برهنگی به معنی احساس گناه و نداشتن شناخت کافی از خودتان مربوط می شود.
اگر چیزی را از دیگران مخفی می کنید و یا نمی خواهید مردم از ظاهر شما متوجه چیزی شوند، منتظر کابوس برهنگی باشید.

شماره 6: بلایای طبیعی و ساخته ی دست بشر

چه در خواب و چه در بیداری، گرفتار شدن در بلایای طبیعی، بسیار وحشتناک است. چنین کابوسی معنای خاصی دارد و حجم مشخصی از نگرانی شما را نشان می دهند.
معمولاً خواب دیدن یک بحران به احساساتی اشاره می کند که به یک بحران در زندگی واقعی مربوط می شود. شاید فکر می کنید که نمی توانید از شرایط و دو راهی که در آن گیر کرده اید، خلاص شوید و در یک شرایط سایشی گیر کرده اید. اگر چنین کابوسی می بینید، احساس آزاردهنده ی خود را پیدا کنید.
شماره 5: ضعیف بودن در امتحان
اگر مدت های زیادی است که از محیط تحصیل دور شده اید و دیگر دفتر پر از فرمول ندارید، شاید کابوس کوییز و امتحان ببینید. اضطراب امتحان یکی از موضوعات رایج کابوس هاست و نمره ای که در امتحان می گیرید، احساس شما را فاش می کند.
رد شدن در امتحان در خواب یعنی شما در مورد چیزی که در زندگی واقعی به دست آورده اید، نگران هستید. اگر به گذشته برگردید از عملکرد خودتان در زندگی راضی هستید؟ اگر احساس می کنید نمره ای که در امتحان کسب کرده اید، حق شما نبوده احتمالاً احساس شک با انکار در مورد چیزهایی که در زندگی به دست آورده اید ، بر شما غلبه کرده است.

شماره 4: از دست دادن خانه و مال و اموال

اگر خوابی در مورد خانه ی خود دیده اید، نترسید! شما یک خواب معمولی دیده اید. وقتی یک خانه در خواب شما ظاهر می شود، خود شما را نشان می دهد. نمای خانه تصویر ذهنی خودتان از خودتان را نشان می دهد و دکور خانه درونیات شما را به نمایش می گذارد.
اگر در خواب، خانه ی شما، یا یکی از متعلقات خانه ی شما آسیب دیده باشد، احساس شکست و سردرگمی شما را نشان می دهد. خواب گم شدن و به سرقت رفتن مایملک نیز احساسات درونی شما را در مورد خودتان به تصویر می کشد. اگر یک آیتم مهم را گم کرده اید یا از شما سرقت شده است، شما احساس می کنید از شما سوء استفاده شده و یا چیزی ارزشمند در معرض خطر است.

شماره 3: خرابی اتومبیل

یکی از کابوس های رایج، خراب شدن اتومبیل است اما معنای آن بیشتر از تعویض روغن و پنچرگیری است. وسایل نقلیه معمولاً نمایانگر بدن هستند و می توانند بیان کننده ی احساسات نیز باشند. مثل کابوس خانه، نمای ماشین ظاهر را نشان می دهد و درون ماشین باطن را نشان می دهد.
شاید سوار یک ماشین بسیار لوکس باشید اما درون ماشین کثیف باشد یا درست کار نکند. این شرایط روحی شماست. گاهی در خواب، شما پشت فرمان نشسته اید و تصادف می کنید؛ این نشان دهنده ی عدم کنترل و ضعف شماست.

شماره 2: بیماری، جراحت و مرگ

دیدن خواب بیماری سخت یا مرگ بسیار آزاردهنده است؛ مخصوصاً اگر اهل خرافات باشید و این ضرب المثل را باور داشته باشید: اگر خواب مرگ ببینید، در خواب می میرید. نگران نباشید، خیلی ها این خواب را می بینند. با آن که دست و پنجه نرم کردن با مرگ در خواب بسیار آزاردهنده است اما می تواند نشانه ی یک شروع جدید باشد. مرگ می تواند نشان دهنده ی پایان یک مرحله از زندگی باشد.
گاهی کابوس مرگ به معنای باران بدبختی است. خواب زخم و بیماری می تواند نشانگر احساسات صدمه دیده باشد یا ترس از آسیب روانی را نشان بدهد. اگر محبوبتان در خواب بیمار است یا می میرد یعنی قسمتی از وجود شما که به او مربوط می شده صدمه دیده است. اگر خواب دیدید که خودتان در حال مرگ هستید، یعنی دیگر توان مقابله با مشکلات را ندارید. خواب های بیماری و مرگ وحشتناک هستند اما زیاد هم آن ها را جدی نگیرید؛ چون می توانید مشکل را حل کنید.

شماره 1: تعقیب شدن و مورد حمله قرار گرفتن

تحت تعقیب قرار گرفتن یا مورد تهاجم واقع شدن یکی از کابوس هایی است که تقریباً همه دیده اند. تحت تعقیب قرار گرفتن به معنی واکنش در شرایط سخت می باشد. خواب تعقیب شدن به خاطر واکنش فرار یا مبارزه که در همه ی انسان ها وجود دارد، اتفاق می افتد. این واکنش در مواجهه با ترس و خطر بروز پیدا می کند.
زیگمون فروید اعتقاد داشت این خواب ها بیشتر گریبان افرادی را می گیرند که از اضطراب رنج می برند. در خواب های تعقیب، اضطراب از مسائل گوناگون مثل نگرانی های بیهوده، گیر کردن در ترافیک یا ترس از تصادف ناشی می شود. نوع فرار کردن شما در خواب نشان دهنده ی نوع برخورد شما با استرس، ترس و فشار در زندگی واقعی است.

نظرات بسته شده است.