Ultimate magazine theme for WordPress.

20 تا از خوراکی های مضر برای بدن

خوراکی های مضر برای بدن

خوراکی های مضر برای بدن : آیا می دانید بسیاری از مواد غذایی که در طول روز استفاده میکنید شما را آهسته آهسته به کام مرگ می برند؟ و آیا میدانید با ترکیب کردن آن ها با یکدیگر ترکیبی سمی را تشکیل داده و پس از مدتی نیاز به تغییر رژیم غذایی خود خواهید داشت ؟ پس مواد غذایی مصرفی خود را آنالیز نموده تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در این مقاله به 20 عدد از مواد غذایی اشاره خواهد شد که موجب مرگ شما خواهند گردید.

خوراکی های مضر برای بدن

برخی از این مواد غذایی باعث افزایش فشار خون ، افزایش کلسترول ، بیماری های قلبی ، دیابت ، آلزایمر و حتی سرطان خواهند شد. حتی در برخی از گزارش های ارائه شده موجب استرس روزانه و وسواس شدید شده اند.

خوراکی های مضر برای بدن

1- رُب گوجه :

رُب گوجه یک قاتل مخفی می باشد. این مواد غذایی که به طور معمول چاشنی بسیاری از غذاهای ایرانی را تشکیل میدهد مملو از شکر بوده که می تواند موجب چاقی ، دیابت ، بیماری های قلبی و حتی پوسیدگی دندان گردد. برای داشتن سلامتی بیشتر رب گوجه را خودتان با استفاده از گوجه های تازه درست نموده و یا از پوره ی آن استفاده کنید.

خوراکی های مضر برای بدن

2-نوشابه های گازدار

نوشابه های گازدار بدترین دشمنان شما هستند. آن ها می توانند به تمامی اعضای بدن شما آسیب وارد کنند ، از پوست گرفته تا قند خون و بیماری های هورمونی و روحی. تبلیغاتی مانند ویتامین ها یا مواد معدنی در آن ها را فراموش کنید ، آن ها مملو از شکر ، رنگ و مواد نگهدارنده هستند. نمونه های بدون شکر آن ها نیز تفاوتی نداشته و دارای شیرین کننده های مصنوعی بوده که در واقع اثر سم را در بدن دارند. برای نوشیدن یک بلندر یا دستگاه آبمیوه گیری تهیه نموده و نوشابه های گازدار را به کلی فراموش کنید.

خوراکی های مضر برای بدن

3- قند و شکر

آیا علاقه به شیرینی دارید؟ بهتر است جایگزین های سالم تری را برای برطرف نموده نیاز خود انتخاب کنید. شکر به شدت اعتیاد آور بوده و علاوه بر خراب کردن دندان ها و چاقی ، موجب بیماری قلبی میشود. تا می توانید از مصرف شکر دوری نمایید ، این خوراکی ظاهرا بی آزار دلیل بیماری هایی نزدیک دیابت می باشد. می توانید از میوه های شیرین و عسل برای نیاز خود به طعم های شیرین استفاده کنید.

خوراکی های مضر برای بدن

4-گوشت گاو

گوشت گاو مانند سالامی ، ژامبون ، بولونیا و… مملو از نیترات ، سدیم ، مواد نگهدارنده و افزودنی می باشند. این مواد امکان ابتلا به سرطان ، بیماری های قلبی ، دیابت و حتی بیماری های روحی در فرزندان را افزایش و میزان یادگیری آن ها را کاهش میدهد. بهتر است گوشت گاو را از قصابی نزدیک منزل تهیه کرده و یا به صورت کلی از آنها استفاده نکید.

خوراکی های مضر برای بدن
5- روغن گیاهی

استفاده از روغن های گیاهی از عادات همیشگی ما در درست کردن غذا بوده اند و به عضوی جدانشدنی تبدیل شده اند. اما بسیاری از این روغن ها با روش GMO (تغییرات ژنتیکی) تولید شده و در حقیقت ما نمیدانیم مصرف طولانی مدت از آن ها موجب ابتلا به چه بیماری هایی خواهد شد. علاوه بر این ، روغن های گیاهی ترانس چربی بالایی داشته که می تواند درصد ابتلا به بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی ، چاقی ، سرطان و آلزایمر را افزایش دهد. در زمان تهیه و استفاده از آن ها مطمئن شوید که شفاف بوده و فاقد قطعات شناور باشد ، آن ها می توانند موجب سرطان ، پیری زودرس و مشکلات اساسی دیگر شوند. به جای این روغن ها می توانید از روغن زیتون ، نارگیل یا آووکادو استفاده کنید.

خوراکی های مضر برای بدن

6-مارگارین

باری دیگر تبلیغات مقصر اصلی مصرف بالای مارگارین هستند. مارگارین سالم نبوده و در واقع یکی از ناسالم ترین عضو مواد غذایی بوده که به صورت روزانه مصرف می کنید. مارگارین مانند نسخه ی بدتر کره بوده که از چربی های اشباع هیدروژنه به صورت کاملا غیر طبیعی ساخته شده. مارگارین شیمی خالص است. چربی ترانس آن می توان به قلب آسیب وارد نموده و موجب ابتلا به بیماری فشار خون و کلسترول گردد. برای سالم ماندن از کره استفاده کنید. حتی از روغن زیتون یا آووکادو برای چرب کردن نان استفاده نموده و از مصرف مارگارین پرهیز کنید.

خوراکی های مضر برای بدن

7-هات داگ

هات داگ ها ترکیبی سمی از نمک و چربی و دود بوده که به سلامتی شما آسیب وارد میکند. حتی مصرف آن ها با کشیدن سیگار نیز مقایسه شده و شباهت هایی بین آن ها دیده شده. استفاده از هات داگ ها بعلاوه ی مواد نگهدارنده در آن ها در کنار سدیم و نیترات و مواد سمی بالا شما را مبتلا به سرطان می سازد. اگر نمی توانید بدون آن ها سر کنید ، آن ها را خودتان تهیه نموده سرخ نمایید.

خوراکی های مضر برای بدن

8- چیپس سیب زمینی

تمامی محصولات غذایی سرخ شدنی دارای یک ماده ی سمی و کشنده به نام آکریل آمید می باشند. چیپس های سیب زمینی نیز به همینطور هستند. آکریل آمید می تواند ریسک ابتلا به سرطان کولون، سرطان سینه ، سرطان پروستات و روده را افزایش دهد. پس از مصرف آن پرهیز نموده یا نمونه ی سالم آن را در منزل تهیه کنید. کافیست ورقه های چیپس را در ظرف آغشته به روغن زیتون گذاشته و در فر قرار دهید.

خوراکی های مضر برای بدن

9- انواع سس سالاد

سس های مملو از شکر ، رنگ های مصنوعی و شربت فروکتوز تولید شده از ذرت می باشند. زمانی که سالاد سالم خود را غرق در سس های متشکل از فجایع تغذیه ای می کنید ، چرا خودتان را با نخوردن چیپس یا هات داگ آزار دهید؟ آن ها به همان اندازه خطرناک و ناسالم بوده و متابولیسم بدن شما را به صورت کامل بر هم میریزند. از روغن زیتون ، سرکه ی بالزامیک یا آبلیمو برای طعم دادن به سالادهای سالم خود استفاده کنید.

خوراکی های مضر برای بدن

10-شیرین کننده های مصنوعی

نه ، آن ها به هیچ عنوان بهتر از شکر نیستند. در واقع بدتر از شکر بوده که از موادی شیمیایی مانند آسپارتام ، نئوتام ، آسزولفام و پتاسیم ساخته شده اند. آن ها کالری کمتری دارند اما مانند شکر موجب افزایش درصد ابتلا به دیابت ، افزایش فشار خون ، بیماری های قلبی و سندروم متابولیک می شوند. شاید تا به حال دقت نکرده باشید اما بسیاری از آدامس ها دارای آسپارتام بوده که یکی از خطرناک ترین شیرین کننده های موجود در جهان می باشد. بهترین جایگزین های شکر، عسل ، شهد افرا و آگوا می باشد.

خوراکی های مضر برای بدن

11-الکل

بسیاری فکر میکنند که مصرف کم الکل مفید است اما به هیچ وجه اینطور نیست ، هر میزان الکل در بدن شما می تواند در آینده دردسر ساز باشد. کالری الکل بالا بوده و می تواند به کم آبی در بدن ، آسیب به کبد ، افزایش شدید وزن ، افسردگی و بیماری های پوستی منجر گردد. پس اگر می خواهید با مصرف یک ماده به تمام اعضای بدن خود آسیب وارد کنید ، آن را مصرف کنید ، در غیر این صورت از آن دوری کنید.

خوراکی های مضر برای بدن

12-نان سفید

مصرف غلات مفید بوده و اینطور به نظر میرسد که نان های تولید شده از آن ها نیز باید مفید باشند اما نان هایی که از آرد سفید درست شده اند مفید نیستند. آرد سفید عاری از هر گونه فیبر ، مواد معدنی و ویتامین بوده و ظاهر خوب آن توسط مواد شیمیایی درست شده. مصرف مکرر این نوع نان ها موجب افزایش وزن ، مشکل تیروئید و ارگان های داخلی میگردد. مصرف نان جو می تواند جایگزینی بسیار سالم و مناسب باشد.

خوراکی های مضر برای بدن

13- لبنیات

شیر نخستین ماده ی غذایی سالمی است که ما در بدو ورود خود به این دنیا از آن تغذیه می کنیم. اما شیر گاو بسیار متفاوت نسبت به شیر مادران ما می باشد. مصرف بالای شیر و لبنیات تهیه شده از گاوها مشکل عدم تحمل لاکتوز را در بدن ما بوجود می آورد. علاوه بر این ، منجر به کاهش جذب مواد مغذی وعده های مصرفی ، میگرن ، آرتروز ، سرطان ، آلرژی و آسم می گردد. بهتر است شیر نارگیل یا بادام را جایگزین آن نمایید. شیر خوش طعم است اما آرام آرام باعث مرگ شما می شود.

خوراکی های مضر برای بدن

14-محصولات دودی و درسته شده بر روی باربیکیو

مقاومت در برابر بو و طعم مواد غذایی درست شده بر روی منقل و باربیکیو سخت است اما باید از مصرف آن ها دوری کنید. ترکیب دود و گوشت باعث ابتلا به سرطان پانکراس و سینه میگردد. اگر نمی توانید آن را مصرف نکنید ، سعی کنید تعداد وعده های دارای این ماده ی مغذی مضر را کاهش داده و همراه آن از رزماری جهت کاهش کارسینوژن استفاده نمایید.

خوراکی های مضر برای بدن

15- شکلات ها با مجموعه دانه های انرژی زا

استفاده از این نوع شکلات ها که شاید معروف ترین برند آن ها اسنیکرز باشد فقط و فقط برای ورزشکاران برای دریافت میزان مناسبی از انرژی مفید می باشد ، اگر یک ورزشکار نیستید و تنها از طعم آن لذت میبرید باید این کار را متوقف کنید. آن ها میزان بالایی از شکر ، فروکتوز ، نگهدارنده و چربی ترانس را داشته و برای سلامتی شما مضر هستند. به بیان ساده تر آن ها بمب های ساعتی در بدن شما می باشند.

خوراکی های مضر برای بدن

16- فست فود

غذاهای فست فودی خوش طعم ، نسبتا ارزان و همه جا در دسترس هستند. اما چه چیزی موجب خوش طعمی آن ها میگردد؟ جواب مجموع مواد سمی و کشنده که شامل چربی ترانس ، شکر ، نمک ، نگهدارنده ، مواد افزودنی ، رنگ و دیگر مواد شیمیایی مضر میباشد. مصرف این مواد غذایی می تواند امکان ابتلا به بیماری های قلبی ، دیابت ، سرطان ، مشکلات روحی ، افزایش وزن و بیماری های متابولیک منجر گردد. آن ها جایگزینی نداشته اما بدانید که مصرف آن ها هیچ سودی برای بدن شما ندارد.

خوراکی های مضر برای بدن

17- گندم

گندم و محصولات تولید شده از آن موجب افزایش قند موجود در خون انسان ها شده که در نتیجه انسولین موجود در خون را افزایش داده و موجب افزایش وزن می گردد. پس از مدتی پانکراس بیش از حد فعالیت نموده و بدن در برابر انسولین مقاوم شده و در نتیجه منجر به ابتلا به دیابت می شود. علاوه بر این ، قند موجود در خون موجب پیری زودرس و ظاهر شدن چین و چروک بر روی پوست میگردد.

خوراکی های مضر برای بدن

18- غلات صبحانه

در تبلیغات بسیاری از سلامت غذایی این مواد در صبحانه گفته شده اما آیا آن ها سالم هستند؟ این نوع غلات مملو از شکر ، رنگ های مصنوعی و مواد نگهدارنده بوده هیچ ماده ی غذایی مفیدی در آنها وجود ندارد. می توانید از ترکیب بلغور جو و میوه های خشک شده استفاده نمایید.

خوراکی های مضر برای بدن

19-آبمیوه های فروشگاهی

گول نوشته های روی بسته بندی آن ها را نخورید. آن ها به هیچ عنوان 100 درصد آبمیوه ی طبیعی و خالص نیستند. آن ها دارای میزان بالایی از شکر ، رنگ ، مواد نگهدارنده بوده و هیچگونه مواد مفیدی در آنها وجود ندارد. بهترین گزینه ی جایگزینی تهیه ی آن ها در خانه یا از کافی شاپ نزدیک منزل میباشد.

خوراکی های مضر برای بدن

20- نمک

نمک دلیل اصلی بیماری های مرتبط با فشار خون بوده و اگر میزان بالایی از آن را مصرف کنید امکان ابتلا به بیماری های قلبی ، که کشنده ترین بیماری در جهان است را در بدن خود بالا می برید. اما مصرف آن را متوقف نکنید زیرا بدن شما به آن نیاز دارد. میزان مصرف آن را کنترل نموده و تنها 3.75 گرم از آن را در روز مصرف کنید. مصرف بیش از 6 گرم این ماده می تواند به بدن شما آسیب وارد نماید.

ارسال یک پاسخ