5 راه جلوگیری از هک گوشی های اندروید | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

5 راه جلوگیری از هک گوشی های اندروید

5 راه جلوگیری از هک گوشی های اندروید

جلوگیری از هک گوشی : پژوهشگران دریافته اند که بیش از هزار برنامه ی اندرویدی وجود دارند که داده های شما را دریافت می کنند حتی اگر شما این اجازه را به آن ها نداده باشید. زمانی که فیسبوک، گوگل و آمازون به علت مسائل امنیتی و حریم شخصی زیر ذره بین هستند، فکر کردن به این مسئله معقول به نظر می رسد. مطالعات نشان داده اند که برنامه هایی که نیاز به اجازه ندارند می توانند اطلاعات برنامه هایی که نیازمند اجازه هستند را بدزدند. بر اساس یافته های پژوهش، برنامه هایی از این دست حتی می توانند داده های مربوط به WiFi را جمع آوری کنند.
اگر در یک برنامه ی بی ربط و یا در مرورگر خود تبلیغاتی دیدید که قبلاً در آن مورد جست و جو کرده بودید، بدانید که داده های شما برداشت شده اند. گوگل در اندروید Q بر روی مسئله ی حفظ حریم شخصی تمرکز کرده است.
اگر احساس می کنید اجازه ندادن به برنامه ها مشکلی را حل نمی کند به نصیحت های ما گوش کنید. راه هایی هست که می توانید از طریق آن ها دسترسی برنامه ها به اطلاعات محرمانه را مسدود کنید.
ممکن است برنامه ای که نصب کردید، برای دسترسی به تقویم، دوربین، دفترچه ی تلفن، موقعیت جغرافیایی، میکروفون، تماس ها، پیام کوتاه، حافظه و حسگرها از شما اجازه بخواهد. برخی از اجازه ها برای عملکرد برنامه ضروری هستند. اگر برنامه ای راجع به مسیریابی باشد حتماً به اطلاعات موقعیت جغرافیایی نیاز دارد اما اگر یک بازی از شما اجازه ی دسترسی به موقعیت مکانی را طلب کرد نباید اجازه بدهید.
مشکل از جایی آغاز می شود که برنامه ها برای دستیابی به قسمت هایی از شما اجازه می خواهد که نیازی به آن ها ندارد. مثلاً اگر شما به برنامه ای اجازه بدهید به میکروفون گوشی شما دسترسی داشته باشد، احتمال شنود شدن شما وجود دارد. بنابراین هوشیار باشید که اجازه ی چه دسترسی هایی را به برنامه می دهید. با رد کردن درخواست ها می توانید از افشای داده هایتان جلوگیری کنید.
اگر مشخص شد که برنامه بدون اجازه ی دسترسی کار نمی کند، می توانید تصمیم بگیرید که این اجازه را به برنامه بدهید یا خیر. اما موشکافی اجازه های برنامه ها می تواند شما را در تشخیص برنامه های خطرناک متبحر سازد.

جلوگیری از هک گوشی
جلوگیری از هک گوشی

جلوگیری از هک گوشی : اجازه های دسترسی را یک به یک فعال یا غیرفعال کنید

اگر برنامه های را نصب کردید و تمام دسترسی های آن را محدود ساخته اید می توانید دسترسی هایی که به آن ها نیاز دارید را فعال کنید.
به تنظیمات تلفن همراهتان بروید.
بر روی Apps یا Application Manager ضربه بزنید.
برنامه ای را که می خواهید را انتخاب کنید و سپس بر روی Permissions ضربه بزنید.
در آنجا می توانید تصمیم بگیرید برنامه به چه چیزهایی دسترسی داشته باشد؛ مثلا دوربین یا میکروفون.
دستگاه را اسکن کنید
Google Play Protect تمام برنامه های شما را اسکن می کند تا ببیند کدام یک از آن ها می تواند به صورت بالقوه خطرناک باشد. حتی قابل اعتمادترین برنامه ها می توانند شکاف هایی داشته باشند که هکرها از آن راه بتوانند ضربه وارد کنند. بنابراین لازم است هر چند وقت یک بار این اسکن را انجام دهید تا از سلامت برنامه ها مطمئن شوید.
به قسمت تنظیمات تلفن همراه بروید.
بر روی Security ضربه بزنید.
Google Play Protect را انتخاب کنید. در آنجا، می توانید برنامه های اسکن شده و خطرهای احتمالی را ببینید. اگر خطری وجود داشت و خواستید جلوی دسترسی برنامه ها را بگیرید از دستورالعمل گوگل پلی پیروی کنید.

جلوگیری از هک گوشی
جلوگیری از هک گوشی

جلوگیری از هک گوشی : تنظیمات لوکیشن را خاموش کنید

بیشترین سهم ردیابی ها به لوکیشن مربوط می شود؛ بنابراین بهتر است آن را خاموش کنید.
به تنظیمات تلفن همراه بروید.
بر روی Location ضربه بزنید.
گزینه ی Google Location Settings را انتخاب کنید.
کلید کشویی مربوط به Location Reporting و Location History در حالت غیرفعال قرار دهید.
می توانید برای اطمینان بیشتر تمام تاریخچه ی موقعیت های مکانی خود را پاک کنید.
اگر به لوکیشن احتیاج پیدا کردید، به صورت دستی آن را فعال کنید.
دسترسی به لوکیشن را در عکس ها خاموش کنید
به برنامه ی Photos بروید.
بر روی منو ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.
بر روی Remove geo location ضربه بزنید.
می توانید با انتخاب هر عکس به صورت جداگانه و ضربه زدن بر سه نقطه ی بالای صفحه به Infoدست پیدا کنید و گزینه ی No location را انتخاب نمایید. همچنین می توانید به منوی Map بروید و Remove Location را انتخاب کنید.

 

نرم افزار بازیابی فایل های پاک شده در ویندوز کامپیوتر و لپ تاپ

هدفون بی سیم اپل توسط یک مرد کره ای خورده شد

تفاوت ایرپاد با ایرپاد 2 چیست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.