50 حقیقت نا گفته از استیو جابز و اپل | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

50 حقیقت نا گفته از استیو جابز و اپل

50 حقیقت نا گفته از استیو جابز

1. هنگامی که از استیو جابز در مورد نامگذاری شرکت پرسیده می شد، پاسخ می داد: “به دلیل اینکه قبل از Atari و Phone book ساخته شده ” .جابز قبل از تولید اپل در آتاری کار میکرد و سیب را بسیار دوست می داشت و در ساعت پنج یکی از روزها ایده ساخت آن را مطرح کرد.
2. چرا او از شرکت خود اخراج شد؟ همه می دانند که استیو جابز در سال 1985 از اپل اخراج شد. اما عده کمی از اختلافش با John sculley با خبر بودند و در اصل باید او انصراف میداد. استیو جابز قصد داشت به دلیل عملکرد ضعیف مکینتاش قیمت آن را پایین بیاورد و سهم بزرگی از بودجه تبلیغاتی را از اپل ll به Mac انتقال دهد. Sculley مخالف بود و مدعی بود که قیمت پایین باعث فروش کم مکینتاش نمی شود بلکه به عنوان یک نرم افزار غیر معمول استفاده میشود. Sculley مطمئن بود، هیئت مدیره اپل که در کنار مدیر اجرایی سابق پپسی بودند ، جابز را اخراج خواهند کرد.

گوشی IPhone XR 2019 با سیستم دو دوربینه ی پشت

قیمت و مشخصات فنی گوشی IPhone XI

3. ” ترجیح می دهم کثافت سگ را بفروشم به جای فروش pc” در اواسط دهه 90 ، با نزول Next و بعد از شکست در ارائه کامپیوتر موفق ، استیو جابز با چشم انداز دلسرد کننده فروش نرم افزاری که آنها توسعه داده بودند ، مواجه شد. دوستی به او گفت: ” استیو ، چرا pc ها رو نمیفروشی؟ ” استیو در جواب گفت:” ترجیح میدم کثافت سگ بفروشم تا pc ”

استیو جابز
استیو جابز

4. قبل از استارت اپل استیو جابز و استیو وازنیاک مشغول ساخت و فروش digital Blue box بودند. یک تجهیزات 100 دلاری که می توانست سیستم های تلفن را هک کند و به آنها اجازه می داد با هر شماره ای در جهان تماس بگیرند. یکی از اولین تماسهای آنها از blue box از طرف wozniak با Vatican بود که خود را Henrry Kissinger معرفی کرده بود و می خواستند که با پاپ صحبت کنند و ناموفق بود.
5. استیو جابز یکی از معماهای زندگی اش را دوست می داشت. بنیانگذار اپل ، استیو وازنیاک هرگز دکمه شناور Basic برای اپل را نساخت. با وجود اینکه جابز گفته بود هفته ها به او التماس انجام این کار را کردم . به دلیل اجتناب وازنیاک، جابز برای مجوز Basic مایکروسافت سراغ بیل گیتس رفت.
6. اوایل دهه 80، استیو جابز سیستم های Adobe را مشاهده کرد ، با تکنولوژی آنها تحت تاثیر قرار گرفت و اختلاط آن با اپل را پیشنهاد کرد. Geschke قبول نکرد . اپل و Adobe رابطه ی حرفه ای داشتند تا اینکه اپل استیو، در اوایل قرن 21 تصمیم گرفت تا گوشی های موبایل تجاری موفق خود را از شر Flash نجات دهد.
7. فیلم درخشان “Anywhere But Here ” از susan Sarandon که نویسنده آن خواهرش Mona Simpson بود ، به او اختصاص داده شد.داستانش درباره مادر و دختری بود که در Beverly Hills به دنبال موفقیت بودند. “Anywhere But Here ” به برادرم استیو اختصاص دارد.
8. او در جوانی اش بدون تردید چندین بار LSD مصرف کرد. جابز این تجربه اش را اینگونه توصیف نمود: ” یک یا دو یا سه کار مهمی که در زندگی ام انجام داده ام.” جابز گفته بود LSD ممکن است به روش “اندیشیدن متفاوت” کمک کند !
9. استیو جابز از سال 1997 حقوق خود را با یک دلار حفظ کرد. سالی که او مدیر اجرایی اپل شد. در سال 2007 شوخی جابز در مورد حقوق و دستمزدش این بود:” 50 سنت از دستمزدم در سال برای نمایش دادن و 50 سنت دیگر بر اساس عملکردم بود”
10. جابز از کالج اخراج شد. بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان Homestead در Capertino کالیفرنیا او برای تحصیل به کالج Reed رفت.قبل از اخراج فقط یک ترم را گذرانده بود. به هر حال او برای 1 ماه بعدی به کلاس های مستمع آزاد علاقه مند شد.
11. استیو جابز از نظر زیست شناختی یک رگه از مسلمانان سوریه بود. او به فرزند خواندگی پذیرفته شد و پدر بیولوژیکی او Abdul Fattah Jandali و مادر بیولوژیکی اش Joanne Carole Schieble که یک آمریکایی بود.پدرش برای ازدواج آماده میشد و استیو را برای فرزند خواندگی معرفی کرد.
12. والدین او در حال تحصیل برای فارغ التحصیلی بودند و شاید به خاطر همین ، شرایط نگهداری از فرزندشان را نداشتند. درخواست کرده بودند که زوج تحصیل کرده ای او را به فرزندی بپذیرند . والدینی که او را انتخاب کردند Sara و Paul Jobs بودند.
13. والدین بیولوژیکی او صاحب فرزند دیگری به نام Mona Simpson شدند. کسی که بعدها با او ملاقات و ارتباط برقرار کرد.
14. جابز pescetarian بود به این معنی که جز ماهی گوشت دیگری استفاده نمیکرد.
15. جابز به استیو وازنیاک دروغ گفت. وقتی آنها Breakout را برای آتاری ساختند درآمدشان را 50 ، 50 کردند. آتاری به جابز 5000 دلار برای انجام این کار داده بود و او به وازنیاک گفته بود که 700 دلار گرفته و به او 350 دلار داده بود.
16. در سن حساس 12 سالگی جابز از William Hewlett ، بنیانگذار شرکت Hewlett Packkard برای تکمیل پروژه مدرسه از او درخواست کمک کرد و Hewlett از او خواست که در شرکتش با او همکاری کند.
17. جابز و بنیانگذار اپل در دبیرستان با یکدیگر آشنا شدند ، هنگامی که جابز 13 ساله و وازنیاک 18 ساله بود.
18. استیو مدت کوتاهی با Jaan Boaz یک خواننده هیپی مردمی، آشنا بود . اما متاسفانه او جابز را به خاطر موسیقیدان محبوبش Bob Dylon رها کرد.
19. نام کامل او Steve Paul Jobs است.
20. ” پول هایمان را از دست میدهیم ، اما شرکتمان را حفظ میکنیم.” کاملا راحت است که مرتکب اشتباه تفکر در رابطه با اپل شویم.چشم انداز بنیانگذارانش که مملو از ایمان به موفقیت است حالا یکی از دو شرکت بزرگ جهان است و با محصولاتی که تولید می کند قادر است تا جهان را متحول سازد. خوب به طور قطع هدف فقط اپل نبوده است. در واقع استیو جابز و استیو وازنیاک هر دو مد نظر بوده اند که شانس آنها برای موفقیت چقدر غیر محتمل است . وازنیاک گفته بود:” ما پولی را که برای سرمایه گذاری گذاشتیم را نمی بینیم ” و در جواب جابز میگوید:” پولهایمان را از دست میدهیم اما شرکتمان را حفظ میکنیم.”
21. ” اجازه دهید پورشه مان را پنهان کنیم.” اوایل دهه 90 ، هنگامی که سرمایه گذاری برای بازدید از Next آمده بود ، استیو جابز به سرعت به سمت پارکینگ دوید تا پورشه خود و کارمندش Randy Adams را از دید پنهان کند و جابز میگفت: “وقتی پورشه ها را ببینند،خیال میکنند که پول زیادی داریم .”
22. هنگامی که در اواسط دهه 90 به Adobe بازگشت. استیو جابز اولین کامپیوترها ، ماشین ها، blue print ها را به دانشگاه استفورد هدیه کرد. مدلهای قدیمی را جمع کرد تا جا برای جدیدی ها باز شود. این روش او بود که اجازه میداد که روزهای گذشته فراموش شوند و آینده پیشرو آن شرکت آشفته را بپذیرد.

استیو جابز
استیو جابز

23. پیرو موفقیت اپل ll و Ipo بعدی، یکی از مهندسان نزد استیو جابز آمد و گفت که سهم خود را به کارمند دیگری خواهد داد اگر موافقت کند. جابز در پاسخ گفت: آن را مطابقت خواهم داد. من صفر خواهم داد و شما هم صفر خواهی گرفت.
24. مذهب او Zen Buddhism است و به هندوستان برای تفکر و روش زندگی ساده تر میرفت.
25. ازدواج او خیلی محرمانه بود. همسرش Laurene Powell Jobs بود و در پارک ملی ؛ و در تاریخ 18 مارس 1991 ازدواج کردند.
26. همسرش فارغ التحصیل رشته MBA از Stanford بود و به دلیل فعالیت در جامعه غیرانتفاعی ، رئیس جمهور اوباما او را به عنوان عضو کانون کاخ سفید برای community solution انتخاب کرد.
27. برخلاف همسرش در روزهای اولیه اپل، جابز همه برنامه های بشردوستانه خود را متوقف نمود و هرگز به خاطر کارهای خیرخواهانه سرشناس نبود . به این دلیل که شاید معتقد بود آنها باید است ناشناس باشند.
28. برای اولین فرزندش ، رفتار پدرانه اش را دریغ میکرد. چون ادعا میکرد که ناباروراست و او بچه خودش نیست و چک هایی برای رفاه دخترش که لیزا نامیده شد ، پرداخت میکرد.
29. به خاطر نام دخترش کامپیوترهای اپل lll را بعد از تولد او ، لیزا نامید. مادر او Chris Ann Brem بود.
30. هیجانی که هنگام باز کردن محصول جدید اپل احساس میکنید ، تصادفی نیست ،جابز نسبت به بسته بندی حساس بود و گروهی را در شرکت برای باز کردن جعبه ها گماشته بود تا آنها را مکررا باز و بسته کنند و به آن پاسخ عاطفی دست یابد.
31. اپل سه بنیانگذار داشت ، نه دوتا. شرکت در سال 1976 توسط استیو جابز ، استیو وازنیاک و Ronald Wayne تاسیس شد.
32. اولین لوگو اپل توسط Ronald Wayne طراحی شد که قرارداد اصلی همکاری و کتابچه راهنمای کامپیوتر اپل l را نوشت. متاسفانه او سهام ده درصدی که در طی دو هفته مشارکت به دست آورده بود را 800 دلار فروخت.
33. جابز نمیخواست محصولات سفید رنگ را ارائه دهد . با این حال بعد از طراحی Janathan lve به رنگ ” moon gray” ، او متقاعد شد.
34. استیو وازنیاک همکاری تمام وقت خود را در سال 1987 به پایان رسانید.هنگامی که کارمند رسمی اپل بود درآمد سالیانه اش حدود 000/120 دلار بود.
35. جابز استودیو انیمیشن pixer را از George Lucas در سال 1986 خرید .
36. جابز در سال 1972 در کالج Reed در Oregon Portland حضور یافت.
37. هنگامی که در آتاری مشغول به کار بود به دلیل بهداشت یا چیزی شبیه آن در شیفت شب کار میکرد.
38. جابز هرگز از گوشی های هوشمند مرسدس بنز SL55 AMG که اغلب سوار میشد ، استفاده نمیکرد.
39. او همیشه در منطقه پارکینگ معلولین پارک می کرد.

استیو جابز
استیو جابز

40. GPA (معدل تحصیلی) استیو جابز 4/2.65 بود که در حد متوسطی بود . او هیچ وقت خود را یک محصل خوب نمی دانست و می خواست از راه متفاوتی آموزش ببیند و از اصول و روش مدرسه لذت نمیبرد.
41. امضای استیو جابز در داخل هر مکینتاش اصلی بود . جابز امضاء تیم خود را در یک برگه میگرفت که می توانست مدلی فلزی در داخل هر کامپیوتر مکینتاش باشد.
42. توجه او به جزئیات ، در هیچ کسی دیده نشد . او در یک یکشنبه به طور اورژانسی با مهندس گوگل تماس گرفت و کفت : شیب O برای آنها کم است.
43. هنگامی که Sergey Brin و Larry page بنیانگذاران گوگل پتانسیل لازم را در جابز دیدند و او را به عنوان ناصح در شرکتشان برگزیدند.
44. جابز Eric schmit ، یکی از اعضای هیئت مدیره را به عنوان مدیر اجرایی انتخاب کرد.
45. جابز هنگامی که گوگل وارد بازار گوشی با گوشی های اندرویدش شد، احساس خیانت میکرد. او گفت: ” اپل به دنبال کسب و کار نبود ، پس چرا گوگل وارد بازار گوشی شده ؟”
46. جابز معتقد است که گوگل برخی از خصوصیات اپل را ربوده و تصمیم داشت به صورت مخفیانه از schmit به توسعه Ipad بپردازد.
47. لوگو لپ تاپ های اپل قبلا در گوشه قسمت پایین بود و این اشتباه نبود بلکه پیشنهاد دوستانه یک کاربر بود.
48. اپل l اولین کامپیوتر شرکت ، به قیمت 666.66 دلار بود. استیو وازنیاک بدون هیچ قصد بدی آن را به یک سوم قیمت واقعی 500 دلار عرضه کرد و ترجیح داد این رقم تکرار شود.
49. کامپیوتر مکینتاش اپل بعد از اپل واقعی Mclntosh نامگذاری شد . به دلیل اینکه، آن، برای Jef Raskin (یکی از کارمندان اپل که در پروژه مکینتاش کار میکرد) یکی از انواع مورد علاقه اش بود.
50. پس از پایان مبارزه طولانی با سرطان پانکراس ، هنگامی که او در جمع خانواده اش بود آخرین کلماتی که به زبان آورد “ای وای… ای وای… آه ای وای” بود و سپس زندگی را وداع گفت و اینها توسط Mona Simson در نشریه نیویورک تایمز قید شده بود.

منبع boomsbeat

نظرات بسته شده است.