CRM چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

CRM چیست ؟

CRM چیست

CRM چیست ؟ مدیریت روابط مشتری یک فناوری است که همه ی روابط و تعاملات با مشتری های بالفعل و مشتری های بالقوه را مدیریت می کند. هدف مشخص است: بهبود روابط تجاری. سیستم مدیریت روابط مشتری به کمپانی ها کمک می کند با مشتری در تماس باشند، فرآیندها را ساده کنند و سودآوری را تشدید کنند. 

جولین آسانژ کیست ؟ برنامه نویس افشاگر

کوچینگ چیست ؟

وقتی از CRM صحبت می کنیم منظور بیشتر ابزاری است که به مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت فروش، تولید و غیره کمک می کند. راهکارهای مدیریت روابط مشتری به کارفرما کمک می کنند تا بر روی ارتباط با افراد مثل مشتری، کاربر  خدماتی، همکار و تولیدکننده تمرکز کند و بدین طریق مشتری های جدید پیدا کند، به کسب و کار خود رونق ببخشد، پشتیبانی مناسب داشته باشد و خدمات اضافه ارائه دهد.

سیستم مدیریت روابط مشتری، برای بخش فروش، امور مشترکین، گسترش کسب و کار، استخدام، بازاریابی و هر قسمت دیگری از تجارت مفید واقع می شود. از طریق مدیریت روابط مشتری می توان تعاملات خارجی را وسیله ای برای رسیدن به موفقیت قرار داد. ابزار CRM به شما اجازه می دهد تا اطلاعات مشتریان را ذخیره کنید، فرصت های فروش را شناسایی کنید، مسائل موجود در ارائه ی خدمات را ضبط کنید و کمپین های بازاریابی را مدیریت کنید. حتی به کمک این ابزار می توان اطلاعات جامع مشتری را با جزئیات ارتباطات ذخیره کرد و در اختیار اعضای شرکت گذاشت. 

اگر داده ها قابل مشاهده و دسترسی باشند، می توان از آن ها استفاده کرد و بازده کار را بالا برد. با این سیستم اعضای شرکت می توانند مکالمات مشتری ، آخرین خرید، پول پرداختی را ببینند. CRM می تواند به هر کسب و کاری با هر اندازه ای کمک کند تا رشد کنند و برای کسب و کارهای کوچک بسیار مفید است. 

یک سیستم CRM می تواند یک چشم انداز کلی از مشتریان به صورت یکجا در اختیار کارفرما بگذارد. کارفرما می تواند تاریخچه ی معاملات هر مشتری را با جزییات در اختیار داشته باشد. 

پلتفرم CRM می تواند نرم افزارهای کسب و کار را به هم ارتباط دهد و روابط با مشتری را بهبود بخشد. راهکارهای CRM بسیار گسترده هستند و می توانند در ابزارهای دیگر مثل امضا کردن اسناد، حسابداری و صورت حساب و کنترل اطلاعات به کار روند.

 

نسل جدید این ابزار دارای مدیرهای مجازی هوشمند است و با استفاده از داده ها به صورت خودکار چشم انداز تعریف می کند؛ به این وسیله کارفرما می تواند مشتری را درک کند و اعمال بعدی مشتری را پیش بینی کند. 

CRM چیست
CRM چیست

سیستم CRM چگونه به کسب و کار کمک می کند؟

  • ترازنامه ی شرکت را تعدیل می کند. پلتفرم CRM نتایج واقعی را نشان می دهد و تراز شرکت را دقیق محاسبه می کند. در این برنامه قابلیت پیگیری روند رشد وجود دارد.
  • شناسایی و طبقه بندی فرصت ها. سیستم CRM به شما کمک می کند موقعیت ها را به سرعت و به آسانی شناسایی و طبقه بندی کنید. بدین وسیله می توان فرصت ها را اولویت بندی کرد و بر روی فرصت های سودآور تمرکز کرد و وقت و انرژی صرف نمود.
  • با توسل به داده های مشتریان می توان کسب و کارهای جدید راه اندازی کرد و یا خدماتی ارائه داد که مشتریان راضی و خرسند باشند. با فروش کالاهای مورد علاقه ی مشتریان و ارائه ی خدمات خوب، می توان مشتری های دائمی جذب کرد. 
  • می توان پیشنهادهای پشتیبانی بهتر به مشتری ارائه داد. امروزه مشتریان توقع دارند خدمات سریع و دلبخواه و در هر ساعت از شبانه روز قابل دسترسی باشند. CRM کمک می کند تا کارفرما خدمات کیفیت بالا ارائه دهد. 
CRM چیست
CRM چیست
  • یک سیستم CRM خوب، اطلاعات و داده های زیادی را گرد هم می آورد و چشم انداز خوبی به کارفرما می دهد. بنابراین می توان نواقص را برطرف کرد، پیشنهادات را بهبود بخشید و مشکلات را خیلی زود شناسایی نمود. 
منبع salesforce

نظرات بسته شده است.