UCMAS چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

UCMAS چیست ؟

UCMAS چیست ؟

UCMAS چیست ؟ UCMAS یک برنامه ی ریاضی ذهنی پس از مدرسه مخصوص کودکان بین 4 الی 12 سال بوده و هدف آن افزایش توانایی عملکرد ذهن های جوان با استفاده از معادلات ریاضی ذهنی در قالب بازی و جذاب برای کودکان می باشد. یکی از درسهایی که در این مجموعه داده می شود در مورد آشنایی با عملکرد مغز می باشد.

مقایسه Note10 با IPhone 11

مقایسه گوشی Galaxy Note10 Plus با Galaxy S10 Plus

مغز انسان از دو قسمت مجزا تشکیل شده که به صورت عامیانه به آنها مغز چپی و مغز راستی گفته می شود که البته واژه ی علمی آن همسفر چپ و راست است. برای دلیلی نامعلوم هر یک از این همسفرها سمت مخالف جایی را که قرار گرفته اند در بدن ما کنترل می کنند ، این یعنی همسفر چپ سمت راست بدن و همسفر راست سمت چپ بدن ما را کنترل می کند و زمانی که ما چیزی را با چشم چپ می بینیم ، همسفر راست آن را آنالیز کرده و زمانی که آن را با چشم راست میبینیم بخش مخالف یعنی همسفر چپ آن را آنالیز می کند. ایده ی همسفر چپ و راست در اواخر 1960 توسط دانشمند ، روان درمانگر و بیولوژیست آقای راجر دبلیو اسپری ارائه شد. او در مطالعات خود متوجه شد که مغز انسان دو روش تفکر کاملا متفاوت دارد که یکی از آنها که همسفر راست باشد وظیفه ی آنالیز دیدی را بر عهده داشته و ابتدا کل تصویر را مشاهده کرده و سپس اجزای داخل آن را مورد آنالیز قرار میدهد. اما همسفر چپ ویژگی کلامی داشته و ابتدا اجزای مختلف تصویر را دیده و سپس آنها را به عنوان یک تصویر کلی کنار هم قرار می دهد. آقای اسپری برای ارائه ی این نظریه در سال 1981 موفق به کسب جایزه ی نوبل شد.

مقایسه گوشی Galaxy Note 10 با IPhone XS Max

گوریلا گلس Gorilla Glass چیست و انواع آن چه فرقی با یکدیگر دارند ؟

UCMAS چیست
UCMAS چیست

شمایل همسفر چپ و راست مغز انسان کاملا مشابه یکدیگر می باشند اما عملکرد متفاوتی را نسبت به یکدیگر دارند. همسفر چپ به عنوان مغز دیجیتالی نیز شناخته می شود و خواندن ، نوشتن ، حساب کردن و تفکر را کنترل می کند. همسفر راست بخش آنالوگ مغز بوده و حواس سه بعدی ، خلاقیت ، ذوق هنری را کنترل می کند و زمانی که توانایی های هر دو را کنار هم قرار دهیم رفتار ما را شبیه به انسان می کند.

موسسه ی UCMAS میزان اعتماد به نفس را با ترکیبی از تمرکز ، مشاهدات ، تصویر پردازی و تصور کردن در کودکان افزایش می دهد. UCMAS بالاتر از تنها بازی های ذهنی و ریاضی بوده و سرعت و دقت کودکان را در انجام محاسبات پیچیده مانند اضافه کردن چندین عدد 10 رقمی به یکدیگر که حتی برای افراد بالغ هم کاری پیچیده است ، افزایش می دهد. زمانی که کودکان با روش UCMAS بازی های ذهنی را آموزش می بینند در واقع بعدی دیگر از ذهن خود را فعال می کنند. زمانی که آنها توانایی انجام محاسبات پیچیده را در چند ثانیه پیدا می کنند ، در واقع نتیجه ی داشتن تمرکز بالا ، مشاهدات زیاد ، تصویرپردازی ها و تصورهایی بوده که طول مدت آموزش به آنها داده شده تا بتوانند ذهنی قدرتمند و آماده داشته باشند.

چهار اصل که در UCMAS که از اهمیتی بالا برخوردارند متشکل هستند از :

تمرکز : توانایی متمرکز کردن حواس بر روی یک چیز و داشتن رفلکسی کلی از آن که می تواند به درک بالایی در مورد آن منجر شده و تصویری عمیق را در ذهن ایجاد کند. تمرکز کافی می تواند موجب شود تا بیشترین میزان درک و قدرت توسط ذهن جذب گردد. زمانی تمرکز بالا رود ، میزان درک کودکان از مساله ای که درس داده می شود بالا می رود و در نتیجه محيط درسی و حل مسائل برای آنها جذاب تر از گذشته شده و نوعی بازی برای آنها به حساب خواهد آمد. زمانی که آنها این قابلیت را داشته باشند رفته رفته می توانند مسائل ساده و سپس مسائل مشکل تر را در زمانی کوتاه و دقتی بالا حل کنند.
مشاهدات : در واقع قابلیت مقایسه بوده و در مورد توانایی آنالیز و پیدا کردن تفاوت ها بین اشکال و اجسام مختلف است. این حالتی از ذهن بوده که در آمادگی کامل قرار داشته و تمامی حواس با سرعتی بالا نسبت به اتفاقات واکنش نشان می دهند. این از درک بالا از محاسبات نشات میگیرد که همیشه حواسی جمع را در حین حل مساله داشته باشند. آگاهی که از معلم به کودکان منتقل می گردد.
تصویرپردازی و تصور کردن : زمانی که کودکان بتوانند مسائل را به درستی در ذهن خود تجسم کنند ، دیدی شفاف را از محیط اطراف به آنها داده ، به گفته ی انیشتین ، داشتن دید بسیار مهم تر از داشتن آگاهی است زیرا افراد می توانند آگاهی را با داشتن تصویری مناسب از اطراف خود بدست آوردن و لازمه ی داشتن آگاهی ، داشتن دیدی مناسب است.

UCMAS چیست
UCMAS چیست

حافظه : حافظه قابلیتی است که توسط آن می توان اطلاعات و مهارت های بیشتر را کسب و ذخیره کرد. به تازگی کشف شده که حافظه ای که در همسفر چپ قرار داده شده موقتی بوده و پس از مدتی از بین می رود اما عکس آن در همسفر سمت راست برای همیشه باقی می ماند. از این رو روش UCMAS موجب شده تا کودکان بتوانند با عکس ، تصور کردن ، حرکت دست و ترکیب کردن آن با آگاهی ، موارد مختلف را در نیمکره ی سمت راست خود ذخیره کنند.

منبع ucmas

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.